About the bank Investor Relations

 
For More Information
+37167020561

Viktorijas Pelšes personālizstāde Rietumu Bankas galerijā

24-Jul-2015 Rietumu Bankas mākslas galerijā ir apskatāma izcilās Latvijas tēlnieces, joprojām mūsu vidū esošās klasiķes Viktorijas Pelšes darbu personālizstāde .Izstāde veidota kā Viktorijas Pelšes – vienas no visizcilākajām mūsdienu māksliniecēm – darbu retrospektīva. Aptuveni trīsdesmit darbu parāda laika posmu no pagājušā gadsimta 60.–70. gadiem līdz mūsdienām.

Rietumu Bankas galerijā eksponēti no marmora, māla, bronzas, ģipša, keramikas plastikas veidoti izcili monumentāli dekoratīvās un stājtēlniecības paraugi un mazo formu skulptūras. Darbus ir piedāvājuši vairāki privātie kolekcionāri, kā arī ir izmantota Rietumu Bankas kolekcija.

„Viktorijas Pelšes personālizstāde sniedz iespēju pietuvoties mūsu izcilās, par atzītu klasiķi kļuvušās laikabiedres daiļradei,” teica Sergejs Grodņikovs, Rietumu Bankas Sabiedrisko attiecību, reklāmas un mārketinga nodaļas vadītājs. „Izstādes rīkošanu uztvērām ne tikai ar ļoti lielu atbildību, bet ar pietāti, kādu var just katru reizi, kad pietuvojies leģendai. Šīs ekspozīcijas veidošanai ir veltīti ne mazāk kā trīs gadi. Un nu mēs ar lepnumu piedāvājam aplūkot Viktorijas Pelšes – cilvēka ķermeņa skaistuma apdziedātājas – dzīvesprieka un patiesu jūtu pilno mākslas darbu kolekciju.”

„Sveicu Viktoriju un Rietumu Banku – šī patiešām ir Eiropas un pasaules līmeņa izstāde. Rīgā pēdējos gados ļoti reti var redzēt ko tādu. Viktorija ir lieliska māksliniece, viena no izcilākajām mūsdienu skulptorēm,” uzskata gleznotājs, grafiķis un skulptors, atzīts meistars Artūrs Ņikitins.

Viktorija Pelše ir Latvijā un ārpus tās robežām labi zināma pasaules slavu guvusi māksliniece. Dzimusi Maskavā 1936. gadā, tur arī pavadījusi savas dzīves pirmos piecpadsmit gadus. Kopā ar vecākiem 1951. gadā pārcēlās uz Rīgu, šeit pabeidza skolu. Pirmo profesionālo izglītību guva Rīgas Politehniskajā institūtā, saņemot inženiera diplomu. Otru augstāko izglītību ieguva Latvijas Valsts mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļā.

Par saviem skolotājiem Viktorija Pelše sauc tādus atzītus latviešu meistarus kā Teodors Zaļkalns, Kārlis Zemdega, Kārlis Zāle, Vera Muhina. Emīls Melderis bija viņas diplomdarba „Leopardi” vadītājs. Šis darbs joprojām rotā Dziesmu svētku parku Rīgā.
Viktorija Pelše atzīst, ka savā daiļradē ļoti ietekmējusies no franču tēlniecības meistaru, īpaši Aristīda Maijola un Antuāna Burdela, darbiem. Vēl Latvijas skulptore bieži min pasaulslavenā monumentālista Ernsta Ņeizvestnija vārdu: viņu un Viktoriju Pelši vieno ne tikai kopīgi radošie uzskati, bet arī daudzu gadu draudzība.

„Es pilnīgi apzināti izvairos no skarbām un nežēlīgām tēmām, no asinīm, netīrumiem, varmācības,” tā savu radošo kredo formulē Viktorija Pelše. „Tas ir mans veids, kā pretoties pasaules cietsirdībai.”

Viktorija Pelše ir radījusi vienu no Rīgas simboliem: viņas skulptūra „Daugava” ir uzstādīta ostas teritorijā, kur sveic Latvijas galvaspilsētā ienākošos kuģus. Ievērojamās Latvijas mākslinieces darbus var redzēt ne tikai Rīgas, Krāslavas, Preiļu pilsētvidē, bet arī Maskavā, Toboļskā, Severobaikaļskā. Viņas Maskavas Ostankinas televīzijas centram veidotā skulptūra „Cilvēks un kosmoss” tika atzīta par 1980. gada labāko tēlniecības darbu.

Viktorijas Pelšes darbi glabājas Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā Rīgā, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā, Ludviga muzejā Ķelnē un citos. Tie ir plaši pārstāvēti privātās kolekcijās Latvijā, ASV, Francijā, Vācijā, Austrijā un Krievijā.

Viktorija Pelše regulāri piedalās dažādās profesionālās izstādēs un ekspozīcijās Latvijā, Krievijā, Zviedrijā, Spānijā, Vācijā.

Personālizstāde Rietumu Bankas mākslas galerijā ir pirmā, kas pēc vairāk nekā 10 gadu pārtraukuma tiek rīkota Latvijā.

Izstāde būs aplūkojama līdz septembrim.

Darbalaiks – darbadienās no plkst. 9 līdz 17.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
24h Customer Service
+371 67025555 Rietumu.Info
(for calls only)
Rietumu uses cookies to improve user experience. By using our website you agreeing to our cookie policy.